Kategorie
Projekty Publiczne

Modernizacja Szpitala w Chodzieży

Razem z Biurem FDA, brałem udział w opracowaniu modernizacji szpitala w Chodzieży.

 

Kategorie
Konkursy

Polski Pawilon na Expo

Pracujemy nad polskim pawilonem na Expo 2015 w Mediolanie.

Trzymajcie kciuki! 🙂

 

Kategorie
Publiczne

Praca nad projektem “Przebudowa i remont zabytkowego szpitala w chodzieży”

Praca dla FDA architekci nad projektem przebudowy i zabytkowego szpitala w Chodzieży.

Zabytkowy neoklasycystyczny budynek o łącznej powierzchni blisko 10.000m2 pochodzi z początku XX wieku. Położony jest w niewielkiej odległości od głównej drogi łączącej Piłę z Poznaniem, na pięknym, zalesionym wzgórzu zwanym Wilczyńcem, otoczonym jeziorami i został wybudowany został z inicjatywy Kasy Emerytalnej dla Robotników Polskich Kolei Państwowych w Poznaniu. Ze względu na wspaniałą okolicę i mikroklimat ulokowano w nim Sanatorium dla Płucno Chorych.

 

Kategorie
Koncepcje

Pomysły na Wolne Tory

Pomysły na Wolne Tory:

Wolne Tory są olbrzymim i zdegradowanym terenem w centrum Poznania. Ich odpowiednie zagospodarowanie zdominuje rozwój Poznania na kilkanaście najbliższych lat. Najlepsze rozwiązania urbanistyczne i późniejsza ich realizacja przez władze miasta, pozwolą Poznaniowi wejść do ligi miast zachodnioeuropejskich, w których udana rewitalizacja poprzemysłowych terenów zapewniła im wieloletni rozwój i polepszenie sytuacji mieszkańców.

Trudno dla tak skomplikowanego tematu podać „pomysły”, które pomogą w rozwiązaniu problemów wolnych torów i przylegających do nich terenów. Warto docenić pomysł władz miasta i włączyć się w dyskusję o przyszłości tego niemałego wycinka Poznania.

Pomysły przekazane w szkicowej formie pokazują najważniejsze elementy urbanistyczne, które powinny znaleźć się w docelowym zagospodarowaniu wolnych torów, aczkolwiek ich rozmieszczenie może być inne. Oto najważniejsze z założeń/pomysłów dla wolnych torów:

– klin zieleni – podobnie jak w innych dzielnicach Poznania, tak nowo powstająca dzielnica powinna mieć dostęp do terenów rekreacyjnych i zielonych. Ważne, aby klin miał zapewnioną ciągłość, co pozwoli pieszym i rowerzystą poruszać się z południa miasta, aż do jego centrum bezkolizyjną i zieloną trasą. Duża ilość zieleni zapewni odpowiednią strefę buforową pomiędzy terenami kolejowymi a zabudową oraz podwyższy cenę terenów sąsiednich. Na pewnym odcinku zaproponowano klin zieleni jako formę łagodnego zbocza, stanowiącego miejsce rekreacji, barierę akustyczną i ciekawą formę wytwarzającą wartość dodaną (we wnętrzu może znajdować się parking lub ulica rozprowadzająca ruch po dzielnicy). Na południu, wiaduktem nad ul. Hetmańską można w przyszłości połączyć trasę z Laskiem Dębińskim.

– plac / rynek – przestrzeń publiczna stanowiąca serce dla nowo powstającej dzielnicy i jako zwornik pomiędzy rynkiem Łazarskim i Wildeckim

– połączenia dla pieszych/rowerzystów nad torami, jedno: łączące rynek Wildecki z Łazarskim, drugie w rejonie garażu lokomotyw, np. jako przedłużenie ul. Sikorskiego

– linia tramwajowa – oś całej dzielnicy – zaprojektowana, jako deptak z tramwajem i zielenią, bez ruchu samochodowego przy samej linii tramwajowej.

– budynki publiczne/miastotwórcze: restauracja starych budynków: garaż lokomotyw, spichlerz i wieża ciśnień przy ul. Hetmańskiej, i tworzenie nowych centrów kultury, bibliotek i sali koncertowych.

– główna arteria – łącząca ulicę Hetmańską i ulicę Matyi – przechodząca pod trasą kolejową i schowana w zboczu zielonego klinu. Ulica odciąży nieprzystosowane do dużego ruchu ulice 28 Czerwca i Przemysłową, „przyklejona” do torów kolejowych, jednocześnie rozprowadzi ruch po nowej dzielnicy nie przecinając jej na mniejsze części.

pomysły na Wolne Tory, Jakub Adamiak, plansza nr 02
pomysły na Wolne Tory, Jakub Adamiak, plansza nr 02
pomysły na Wolne Tory, Jakub Adamiak, plansza nr 03
pomysły na Wolne Tory, Jakub Adamiak, plansza nr 03

 

Kategorie
Inne

Nowa hala do siatkówki – wizualizacje

Nowa hala do siatkówki – wizualizacje

lokalizacja: Poznań, Morasko

autorzy: ARPA Jerzego Gurawskiego, wizualizacje Jakub Adamiak

projekt: 2013

02zewnetrze-szkicowo

 

 

 

01wnetrze

Kategorie
Mieszkalne

Przebudowa kamienicy przy ul. Działyńskich

Przebudowa kamienicy przy ul. Działyńskich

lokalizacja: Poznań

autorzy: Jakub Adamiak, Łukasz Nowak

projekt: 2011

biura

 

P1000707

 

Kategorie
Inne

Projekt wnętrz i wizualizacje apartamentów w Pogorzelicy

Projekt wnętrz i wizualizacje apartamentów w Pogorzelicy

autorzy: Jakub Adamiak

lokalizacja: Pogorzelica

projekt: 2011

aksonometria

 

apart_01 (1)

 

apart_021

 

kam_01

 

kam_02

Kategorie
Mieszkalne

Dom w Łodzi

Dom jednorodzinny

Lokalizacja: Łódź (pod Poznaniem)

autorzy: Jakub Adamiak

pow. użytkowa: 200 m2

projekt: 2012

032-01

Kategorie
Mieszkalne

Dom na Świerczewie

Projekt przebudowy domu jednorodzinnego na Świerczewie

Autorzy: Jakub Adamiak

Lokalizacja: Poznań

Projekt: Grudzień 2013030-model31

Kategorie
Inne

Projekt zagospodarowania terenu PKS

Projekt zagospodarowania terenu PKS – do uzyskania warunków zabudowy potrzebnych do sprzedaży terenu.

Lokalizacja: Poznań

Projekt wykonany podczas pracy w PAGC

Projekt: Grudzień 2012
z12859791Q